SITE SLOGAN

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wszystkie Volkswageny Transportery trafiły już do OSP

Drukuj PDF

Na mocy porozumienia, które Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP zawarł z Volkswagen Financial Services Polska, 29 czerwca ostatnia transza z trzydziestu Volkswagenów Transporterów została przekazana przedstawicielom OSP z różnych rejonów Polski. Poniżej przedstawiamy przygotowane przez Związek kryteria przyznawania samochodów oraz OSP, do których trafiły Transportery.

Bezpłatnie użyczone OSP przez Volkswagen Financial Services samochody zostały wyposażone w karty paliwowe, są ubezpieczone i objęte obsługą serwisową. Charakteryzują się przestronną 6-osobową kabiną i dużą przestrzenią ładunkową. Napęd na cztery koła pozwoli strażakom dotrzeć w krótkim czasie do każdego miejsca. Volkswageny Transportery będą wparciem dla strażaków-ochotników w ich codziennych działaniach, w tym w walce ze skutkami epidemii COVID-19, powodzi czy suszy.

W odpowiedzi na ogłoszenie zamieszczone na stronie ZOSP RP, 67 Ochotniczych Straży Pożarnych złożyło stosowne wnioski. Wytypowanie 30 z nich okazało się o tyle trudne, że każda OSP wykazała duży potencjał użytkowania Volkswagena Transportera T6 TDI L2H1 4Motion. Dotychczasowe działania zgłoszonych OSP również wskazywały na ich duże zaangażowanie i poświęcenie. Przyjęto zatem kilka kryteriów pomocnych w obiektywnym dokonaniu wyboru finałowej trzydziestki, w tym:

  1. 1.przynajmniej jedno auto na województwo (jeżeli z danego województwa złożono jeden wniosek to został rozpatrzony pozytywnie);
  2. 2.statystyka działań w 2020 r.;
  3. 3.liczba członków mogących brać udział w akcjach;
  4. 4.opis przewidywanego sposobu wykorzystania pojazdu.

W naszym województwie Volkswageny Transportery trafiły do OSP Góra Kalwaria, OSP Kamieńczyk i OSP Dębe Wielkie.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w dotychczasowej realizacji projektu, a wszystkim wnioskodawcom przekazujemy wyrazy uznania za dotychczasową działalność.

VW_1

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

NIE DLA CZADU

STRAŻAK

Nasze Bezpieczeństwo

You are here: Aktualności