SITE SLOGAN

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDF

Strażak Roku 2016

"Strażak Miesiąca Marca 2016 "

Druh Radosław Krysztofiak - to "Strażak Miesiąca Marca 2016 r." Tym tytułem Kapituła konkursu "Strażak Roku" uhonorowała bohatera z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedzborzu (pow. mławski).

18 marca 2016 r. Druh Radosław Krysztofiak był świadkiem zderzenia trzech samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 615 (Mława - Ciechanów) w miejscowości Krośnice. Do czasu przyjazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej kierował grupą osób postronnych udzielających pomocy poszkodowanym oraz udzielał fachowego instruktażu. Wykazał się również zdecydowanym działaniem podczas udzielania pierwszej pomocy poszkodowanej, która odniosła najcięższe obrażenia w wypadku.

Druh Radosław Krysztofiak od 16 lat jest członkiem OSP w Niedzborzu, posiada szkolenie podstawowe strażaka OSP oraz szkolenie zpecjalistyczne z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.  


"Strażak Miesiąca Lutego 2016 "

Kapituła Konkursu "Strażak Roku 2016" przyznała tutuł "Strażaka Miesiąca Lutego 2016 r." Druhnie Paulinie Zygmunciak z OSP Stare Gnatowice (powiat warszawski zachodni). Druhna w dniu 5 lutego wyróżniła się zdecydowaniem i odwagą podejmując działania zapobiegające rozprzestrzenieniu się ognia w budynku mieszkalnym. Zdarzenie miało miesjce w miejscowości Paprotnia. Na skutek zapalenia się sadzy w kominie zaistniało niebezpieczeństwo pożaru budynku. W domu obecny był mężczyzna.  Zdecydowane działania Druhny Pauliny, ewakuacja mężczyzny i zawiadomienie jednosti OSP i PSP przyczyniły się do zakończenia zdarzenia bez strat. 

Duhna Paulina Zygmunciak jest członkiem OSP od 2013 roku. "Strażak Miesiąca Stycznia 2016 "

W dniu 18 lutego br. kapituła konkursu "Strażak Roku 2016" przyznała tytuł "Strażak Miesiąca stycznia 2016 r. " Druhowi Arturowi Olszewskiemu.

Druh Artur Olszewski w dniu 23 stycznia br. wykazał się zdecydowanym działaniem oraz determinacją przeprowadzając akcje udzielania pomocy ofiarom wypadku drogowego. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Jawczyce w momencie zderzenia dwóch samochodów osobowych.  Dzięki odwadze i szybkiej reakcji udało się udzielić natychmiastowej pomocy osobom zakleszczonym w aucie. Postawa Druha Artura Olszewskiego zasługuje na szczególne wyrazy uznania.  

Druha Artur Olszewski od 4 lat jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Ożarowie Mazowieckim (powiat warszawski zachodni).


Regulamin Konkursu "Strażak Roku"   

Wniosek "Strażak Roku 2016"     word     pdf

NIE DLA CZADU

STRAŻAK

Nasze Bezpieczeństwo

You are here: STRAŻAK ROKU