SITE SLOGAN

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Strażak Roku 2015Wniosek "Strażak Roku 2015"    pdf    word

         

Strażak miesiąca listopada 2015 r.

Dh Rafał Landowski - strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Turzey Małej pow. mławski - Strażakiem miesiąca Listopada 2015 r.

W dniu 26 listopada br. Druh rafał Langowski przejeżdżając drogą na trasie Ciechanów - Strzegowo byłświadkiem wypadku drogowego. Jako pierwszy udzielił pomocy kobiecie kierującej samochodem osobowym, odłączył akumulator pojazdu, oznakował teren zdarzenia oraz pomagał przy ewakuacji poszkodowanej z pojazdu aż do przybycia służb ratowniczych. 
Strażak miesiąca lipca 2015 r.

Nominację Strażaka Miesiąca Lipca 2015 roku otrzymał Robert Obraniak - członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyrardowie. 

W dniu 17 lipca Dh Robert Obraniak podjął akcję ratunkową przy zdarzeniu jakie miało miejsce w miejscowości Moszna w pow. pruszkowskim. Druh jako pierwszy podjął działania mające na celu przywrócenie funkcji życiwoych poszkodowanego. Poszkodowanym był kierowca samochodu dostawczego, który wskutek uderzenia w inny pojazd stojący na pasie awaryjnym został wyrzucony z pojazdu na jezdnię. Strażak miesiąca czerwca 2015 r.

Nominację Strażak miesiąca lutego 2015 r. otrzymał Dh Tomasz Brodowicz w Ochotniczej Straży Pożarnej w Antoniewie (powiat sochaczewski). 

Dh Tomasz Brodowicz udzielił pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, który stracił przytomność na skutek zawału serca. Nazsz bohater preprowadził resuscytację i zorganizował fachową pomoc lekarską. Strażak miesiąca marca 2015 r.

                 W dniu 26 maja, w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie, w obecności Wicemarszałków Województwa Mazowieckiego - Ewy Orzełowskiej i Leszka Ruszczyka oraz  Wiceprezesa ZOW ZOSP RP Zbigniewa Gołąbka, odbyła się uroczystość wręczenia tytułu Strażaka Miesiąca Marca Województwa Mazowieckiego. Tytuł otrzymał Druh Piotr Gawroński z OSP w Siennie (gmina Sienno, powiat lipski), który w miesiącu marcu br. wyróżnił się odwagą i ofiarnością podejmując działania ratujące życie. Gdy zauważył dym z płonącej stodoły i przybył na miejsce zdarzenia ustalił, że w budynku jest człowiek i grozi wysadzeniem butli z gazem. Pomimo niebezpieczeństwa natychmiast dostał się do budynku, obezwładnił desperata i wyprowadził z zagrożonego budynku. Razem z kolegą zakręcili gaz.

Druh jest od paru miesięcy członkiem Ochotniczej Straży w Siennie. Za swój czyn otrzymał gratulacje od Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku insp. Janusza Koziarskiego, dyplom uznania od Komendanta Powiatowego PSP bryg. Tomasza Krzyczkowskiego i Prezesa ZOP ZOSP RP Janusza Witczaka.

 

       


Strażak miesiąca lutego 2015 r.

Nominację Strażak miesiąca lutego 2015 r. otrzymał Dh Krzysztof Radkowski z Ochotniczej STrazy Pożarnej w Gnatowicach Starych (powiat warszawski zachodni). 

W dniu 20 lutego na strasie S8 w woj. dolnośląskim doszło do karambolu z udziałem samochodu ciężarowego. Druh Krzysztof Radkowski udzielił pomocy najpierw najbardziej poszkodowanemu, zabepieczył miejsce zdarzenia, pwoiadomił dyspozytora o zdarzeniu. 


Strażak miesiąca stycznia 2015 r.

 

W dniu 11 marca br., w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie, odbyło się spotkanie z okazji przyznania tytułu Strażaka Miesiąca Stycznia Druhowi Radosławowi Szwedowi z OSP Leszno pow. warszawski zachodni.

W spotkaniu uczestniczył Pan Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Dh Dariusz Wojnowski Dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP, st. bryg. Mirosław Jasztal Komendant Powiatowy PSP, przedstawiciele Gminy Leszno i OSP Leszno.

Dh Radosław Szwed, w dniu 15 stycznia br. zapobiegł próbie samobójczej młodego mężczyzny, który usiłował rzucić się pod samochód.

NIE DLA CZADU

STRAŻAK

Nasze Bezpieczeństwo

You are here: STRAŻAK ROKU