SITE SLOGAN

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Młodzi liderzy w OSP - wyzwól swój potencjał! Konferencja online inaugurująca projekt OSP - Potencjał Młodych

Drukuj PDF

OSP - Potencjał Młodych. Dowiedz się, jak zostać dobrym liderem w swojej jednostce! Zaproszenie na wydarzenie

 

Jesteś osobą młodą i aktywnie działasz w swojej jednostce? Należysz do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej albo jesteś jej opiekunem? Zarządzasz jednostką OSP bądź w przyszłości chciałbyś to robić? OSP - Potencjał Młodych to coś dla Ciebie! To nowatorski projekt Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, którego celem jest rozwiązanie problemu niedostatecznego udziału ludzi młodych w zarządzaniu w jednostkach OSP.

 

Już 27 maja, o godzinie 18:30 rozpocznie się pierwsze wydarzenie pt. Młodzi liderzy w OSP - wyzwól swój potencjał!. Biorąc udział w spotkaniu dowiesz się więcej na temat projektu, uzyskasz informacje jak dołączyć do elitarnej Szkoły Liderów OSP oraz poznasz wyróżnioną drużynę w konkursie "Najlepsi z najlepszych". Spotkanie to również idealna okazja, aby porozmawiać z członkami Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemarem Pawlakiem, Teresą Tiszbierek oraz specjalnym gościem wydarzenia Marcinem Toporem - inicjatorem jednej z najgłośniejszych akcji w polskim internecie w 2020 roku #gaszynchallnege.

 

Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić formularz znajdujący się >tutaj<. Na wskazany adres e-mail otrzymasz potwierdzenie rejestracji wraz z linkiem do spotkania które odbędzie się online na platformie Zoom.

 

OSP - Potencjał Młodych to projekt ZOSP RP realizowany w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Klon/Jawor, którego działania skierowane są do młodzieży w OSP, osób pracujących z MDP oraz wszystkich tych, którzy zarządzają jednostkami bądź w przyszłości chcieliby to robić. Udział w inicjatywie umożliwia zdobycie profesjonalnej wiedzy z zakresu zarządzania OSP, pozwala nawiązać znajomości oraz pokazuje jak ważne jest aktywizowanie młodzieży w działaniach lokalnej społeczności.

 

W ramach projektu zostanie zrealizowany pilotażowy program Szkoły Liderów OSP, gdzie stu uczestników nauczy się jak efektywnie zarządzać w OSP, rozwiązywać problemy oraz jak stać się dobrym liderem w swojej społeczności. Dodatkowo, przeprowadzone zostaną badania, dzięki którym poznamy potrzeby i oczekiwania ludzi młodych oraz kadry zarządzającej OSP. W ramach projektu powstanie specjalistyczny poradnik, będący źródłem wiedzy i inspiracji dla absolwentów Szkoły Liderów OSP oraz innych członków jednostek.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebooku oraz do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu.

 

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG

 

OSP - Potencjał Młodych. Dowiedz się jak zostać dobrym liderem w swojej jednostce! Zaproszenie na wydarzenie-1

 

 

Kontakt dla mediów: Monika Makuch, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 883692145

Projekt ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej

Drukuj PDF

Na konferencji prasowej 29 kwietnia 2021r. został przedstawiony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego PSP projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej, który jak zapowiedziano trafił do konsultacji z OSP.

Więcej…

WFOŚiGW dla OSP 2021

Drukuj PDF

15 kwietnia 2021 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił na stronie internetowej 3 programy skierowane do Ochotniczych Straży Pożarnych. 

Z zakresu ochrony powietrza :

2021-OA-1 Przedsięwzięcia z zakresu ochrony powietrza wspierające działalność ochotniczych straży pożarnych

Z zakresu zapobiegania zagrożeniom środowiska i poważnym awariom oraz usuwania ich skutków:


2021-NZ-1 Zapobieganie zagrożeniom środowiska i poważnym awariom poprzez aktywowanie i doposażanie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Termin składania wniosków 15.04.2021 - 29.04.2021 r. do godz. 15.30

Kwota dofinansowania: do 85% kosztów kwalifikowanych dla jednego beneficjenta w danym roku kalendarzowym, z tym, że nie więcej niż 15 000,00 zł.

2021-NZ-NF1 Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Termin składania wniosków 15.04.2021 - 29.04.2021 r. do godz. 15.30

Kwota dofinansowania: do 85% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lecz nie więcej niż 20 000,00 zł dla jednej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wykaz rzeczowy sprzętu i wyposażenia dla jednostek OSP

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na stronie WFOŚiGW.


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

NIE DLA CZADU

STRAŻAK

Nasze Bezpieczeństwo

You are here: Aktualności