SITE SLOGAN

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDF

KONKURS „STRAŻAK ROKU 2020 WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO”

 

Strażak Miesiąca Lutego ex aequo Druh Marcin Jarosz i Druh Paweł Sochaj z OSP w Solcu nad Wisłą (powiat lipski). W dniu 6 lutego 2020r.w miejscowości Przedmieście Bliższe druhowie wspólnie podjęli akcję ratowniczą, reagując natychmiast na widok ognia wydobywającego się z komina budynku mieszkalnego. Zawiadomili służby ratownicze, obudzili mieszkańca budynku dobijając się do drzwi i pomogli mu w ewakuacji.Strażak Miesiąca Czerwca ex aequo Druh Hubert Owczarek, Druh Paweł Górski i Druh Bartosz Żółtowski członkowie OSP w Borzęcinie Dużym ( gmina Stare Babice, powiat warszawski zachodni). Zdarzenie miało miejsce w dniu 13 czerwca 2020r. w miejscowości Kosewo Plaża podczas wypoczynku nad brzegiem Wkry. Dwoje kąpiących się dzieci zostało porwanych przez nurt rzeki. Wypoczywający w pobliżu druhowie podjęli skuteczną akcję ratowniczą i wydostali tonące dzieci.

 


Strażak Miesiąca Lipca Druh Mateusz Krawczyk członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Falentach   (gmina Raszyn, powiat pruszkowski ). W dniu 23 lipca w Falentach samochód dostawczy wjechał w ogrodzenie posesji i przewrócił się na bok. Mieszkający w pobliżu Mateusz Krawczyk oraz jeszcze jeden sąsiad weszli przez szybę do samochodu, sprawdzili stan kierowcy i pomogli mu się wydostać, zawiadomili służby ratownicze. Do przyjazdu ratowników monitorowali stan poszkodowanego i zapewniali mu wsparcie.

 


Strażak Miesiąca Listopada Druh Łukasz Łopaciński z OSP w Zawadach (gmina Kampinos, powiat warszawski zachodni).Zdarzenie miało miejsce 7 listopada 2020r. na drodze nr. 580 w miejscowości Wola Pasikońska. Doszło do wypadku z udziałem trzech samochodów, w których podróżowało 6 osób. Druh Łukasz Łopaciński przybył na miejsce zdarzenia prywatnym samochodem i udzielił pomocy poszkodowanym przed przyjazdem służb ratowniczych.

 


Strażak Miesiąca Grudnia ex aequo – bracia Druh Przemysław Zdanowicz i Druh Konrad Zzdanowicz z OSP w Stanisławowie ( pow. miński).Byli oni 19 listopada 2020r.uczestnikami wypadku drogowego w miejscowości Zamienie na DK 50, w którym doszło do zderzenia 7 pojazdów i zostało poszkodowanych 13 osób. Będąc poszkodowanymi natychmiast przystąpili do działań wzywając służby ratownicze i podejmując udzielanie pomocy innym uczestnikom wypadku. Najciężej ranny kierowca samochodu ciężarowego wymagał reanimacji. Druhowie uczestniczyli w akcji pomocy poszkodowanym do końca działań ratowniczych.

NIE DLA CZADU

STRAŻAK

Nasze Bezpieczeństwo

You are here: STRAŻAK ROKU