SITE SLOGAN

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Powszechny Spis Rolny 2020

baner_300x600

Warszawa, dnia 14.09.2020

 

Ochotnicze Straże Pożarne
województwa mazowieckiego

                                      

 

   

       Szanowne Druhny, Szanowni Druhowie,

 

       W dniach 1 września – 30 listopada br. na terenie całego kraju przeprowadzany jest Powszechny Spis Rolny 2020. To najważniejsze badanie polskiego rolnictwa realizowane raz na 10 lat. Obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne w kraju. Dzięki uzyskanym podczas spisu informacjom lokalne, regionalne i krajowe instytucje mogą prowadzić działania wspierające rolników, tworzyć strategie wspierające społeczności wiejskie, podejmować skuteczne decyzje zapewniające bezpieczeństwo żywnościowe ważne dla nas wszystkich. Dane spisowe są też kluczowe podczas ustalania unijnych dopłat dla rolnictwa.

 W naszym gronie jest bardzo wielu rolników, którzy mimo trudów swojej pracy, poświęcają czas i siły  służbie na rzecz społeczności lokalnej. Liczę, że w poczuciu odpowiedzialności za polskie rolnictwo szybko wypełnią obowiązek spisowy i będą o tym obowiązku uświadamiać w każdym środowisku swojego życia – w rodzinie, wśród kolegów z OSP, znajomych oraz mieszkańców swojej wsi, gminy czy miasta.

Obowiązkową formą udziału w spisie jest samodzielne wypełnienie formularza dostępnego na stronie https://spisrolny.gov.pl/. Dla osób, które nie mogą lub nie potrafią spisać się samodzielnie przez Internet, w każdej gminie na Mazowszu uruchomione zostały punkty spisowe - bezpłatne stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, z możliwą asystą ze strony przeszkolonego pracownika urzędu gminy. Można też zadzwonić na Infolinię Spisową pod nr 22 279 99 99 w.1 i zgłosić chęć spisania się przez telefon.

Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 dostępnych jest na stronie https://spisrolny.gov.pl/. Pomocą służy Infolinia Spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99 w.1. Ważne informacje o spisie rolnym można także znaleźć na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Warszawie, urzędów miast i gmin oraz w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/UrzadStatystycznywWarszawie. Zachęcam do ich śledzenia i podawania dalej.

Powszechny Spis Rolny 2020 odbywa się w niezwykle trudnym czasie naznaczonym epidemią. Jako strażacy jesteśmy przyzwyczajeni do działania w nieprzewidywalnych i ekstremalnych warunkach, dlatego bardzo liczę na Wasze wsparcie i zaangażowanie na rzecz sprawnego i pomyślnego przebiegu spisu.

 

Prezes Zarządu OW ZOSP RP

Woj. mazowieckiego

 Antoni Jan Tarczyński

      

NIE DLA CZADU

Mazowsze dla SYRII

Nasze Bezpieczeństwo

You are here: Powszechny Spis Rolny 2020