SITE SLOGAN

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Strażak Miesiąca Lipca 2019 województwa mazowieckiego

Drukuj PDF

Strażakiem Miesiąca Lipca Województwa Mazowieckiego został Druh Jakub Buch z OSP w Falentach (powiat pruszkowski, gmina Raszyn).

Zdarzenie miało miejsce 22 lipca w domu strażaka ochotnika z OSP w Falentach p. Rafała Bucha. Pan Rafał niespodziewanie zasłabł i stracił przytomność. Obecny Jakub Buch - syn gospodarza natychmiast podjął akcję reanimacyjną i przystąpił do resuscytacji. Zawiadomił również innych ratowników z OSP w Falentach, którzy pomogli prowadzić dalsze działania ratownicze. Po przybyciu pogotowia poszkodowanego odtransportowano do szpitala, gdzie okazało się, że przeszedł zawał serca.

Uroczystość nadania tytułu, z udziałem Wicemarszałek Ewy Orzełowskiej odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie w dniu 9 września. W uroczystości uczestniczył Wiceprezes Zarządu OW ZOSP RP woj. mazowieckiego i Przewodniczący Jury konkursu Zbigniew Gołąbek, Wójt Gminy Raszyn Andrzej Zaręba, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Pruszkowie, druhowie z OSP w Falentach i Zarządu OG ZOSP RP w Raszynie a także rodzina wyróżnionego strażaka z uratowanym tatą bohatera.

Strażak Lipca otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego i kurtkę strażacką ufundowaną przez Dyrekcję WUS ZOSP RP w Brzezinach.

NIE DLA CZADU

Mazowsze dla SYRII

Nasze Bezpieczeństwo

You are here: Aktualności Strażak Miesiąca Lipca 2019 województwa mazowieckiego