SITE SLOGAN

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Strażak Roku 2018

Drukuj PDF

24 lutego w Warszawie w Hali Torwar , przed koncertem z cyklu „Pali się”,nastąpiło ogłoszenie wyników Konkursu „Strażak Roku 2018 Województwa Mazowieckiego”. Tym tytułem został wyróżniony Druh Mariusz Zagożdżon z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomiu. Zdarzenie, w którym wziął udział Druh Mariusz miało miejsce w nocy z 25 na 26 kwietnia. Przejeżdżając ul. Witkacego w Radomiu zauważył ogień wydobywający się z komina jednorodzinnego domu. Natychmiast zawiadomił straż pożarną i usiłował obudzić mieszkańców domu. Gdy jednak nikt nie otwierał drzwi zdecydował się wejść przez okno. Wyprowadził z zadymionych pomieszczeń rodzinę z dziećmi i udzielał im wsparcia do przyjazdu służb ratowniczych.

Druh Mariusz Zagożdżon jest członkiem OSP w Radomiu od 6 lat.

Nagrody dla „Strażaka Roku 2018” ufundowali: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st.bryg. Bogdan Łasica, Dyrektor Wytwórni Umundurowania Strażackiego Brzeziny Dorota Zagraba, Prezes ZOW ZOSP RP Antoni Jan Tarczyński.

Konkurs o tytuł „Strażaka Roku Województwa Mazowieckiego” został zainicjowany w 2001 roku przez śp. Druha Witolda Sojkę, Prezesa ZOW ZOSP RP. Od tamtego czasu do konkursu zgłoszono ok. 130 strażaków ochotników, którzy nierzadko ryzykując swoje zdrowie i życie, z determinacją podjęli działania ratujące drugiego człowieka. Wszystkim należą się wyrazy najwyższego uznania.

NIE DLA CZADU

Mazowsze dla SYRII

Nasze Bezpieczeństwo

You are here: Aktualności Strażak Roku 2018