SITE SLOGAN

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Strażak Miesiąca Października 2017

Drukuj PDF

Kapituła konkursu Strażak Roku Województwa Mazowieckiego przyznała tytuł Strażaka Miesiąca Października 2017 roku Druhowi Michałowi Kupidurze z OSP w Kazanowie (powiat zwoleński).

Druh Michał Kupidura jest od 9 lat członkiem OSP w Kazanowie, ma przeszkolenie dowódcy, ratownika kpp, jest sekretarzem OSP.

W dniu 28 października, przejeżdżając przez  miejscowość Kociołki, Michał Kupidura zauważył wypadek - samochód osobowy  uderzył w drzewo. Jako pierwszy zatrzymał swój samochód , zabezpieczył miejsce wypadku, ocenił sytuację. W  pojeździe uwięzione były dwie osoby, poza pojazdem leżały kolejne dwie. Poinformował służby ratownicze i przystąpił do wyniesienia rannego ze zniszczonego samochodu. Druga osoba w samochodzie miała roztrzaskaną głowę - nie żyła. Michał Kupidura ocenił stan rannych przeprowadzając wywiad Sample i kolejno udzielił pomocy, zabezpieczył folią życia i monitorował czynności życiowe do przyjazdu służb ratowniczych. Dwie osoby były ciężko poszkodowane, jedna lżej.  Po przyjeździe PSP z Kozienic pomagał w dalszym zabezpieczaniu rannych.

Uroczyste wręczenie dyplomu Strażakowi Października odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie w dniu 12 grudnia w obecności Wicemarszałek Ewy Orzełowskiej.

NIE DLA CZADU

Mazowsze dla SYRII

Nasze Bezpieczeństwo

You are here: Aktualności Strażak Miesiąca Października 2017