SITE SLOGAN

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Strażak Miesiąca Lipca 2017

Drukuj PDF

 Strażakiem Miesiąca Lipca Województwa Mazowieckiego został Druh Marcin Brdak z OSP w Rybnie gmina Wyszków, powiat wyszkowski.

Zdarzenie, za które Druh został wyróżniony, miało miejsce w dniu 23 lipca. Przejeżdżając przez  miejscowość Wola Rasztowska ujrzał leżącego człowieka, zatrzymał się, aby sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Leżący mężczyzna był nieprzytomny. Okazało się, że usiłował się powiesić na płocie, przed chwilą został odcięty.

Druh Marcin Brdak  natychmiast przystąpił do działań ratowniczych i przeprowadził resuscytację. Mężczyzna na przemian tracił i odzyskiwał przytomność. Druh Marcin nie zaprzestał działań do przyjazdu pogotowia. Dzięki jego determinacji młodego człowieka udało się przywrócić do życia.

Uroczystość, z udziałem Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego  Pani Ewy Orzełowskiej, odbyła się w urzędzie Marszałkowskim w Warszawie w dniu 26 września. W uroczystości uczestniczyli: Wiceprezes Zarządu OW ZOSP RP Zbigniew Gołąbek, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wyszkowie  Bogdan Pągowski Starosta Wyszkowski, Komendant Powiatowy PSP w Wyszkowie bryg. Marek Krassowski, a także Dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP woj. mazowieckiego,  Prezes ZOG i Komendant Gminny ZOSP RP w Wyszkowie, Prezes OSP w Rybnie, przedstawicielka Burmistrza Wyszkowa.

Zdjęcia prezentujemy w galerii.

 

NIE DLA CZADU

Mazowsze dla SYRII

Nasze Bezpieczeństwo

You are here: Aktualności Strażak Miesiąca Lipca 2017