SITE SLOGAN

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Eliminacje Wojewódzkie OTWP 2017

Drukuj PDF

W dniu 29 kwietnia 2017 r. w   Pionkach ( powiat radomski ) odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W Eliminacjach wzięło udział 99 uczestników z 37 powiatów województwa mazowieckiego.  Współorganizatorem Eliminacji Wojewódzkich byli: Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie i Ośrodek Szkolenia KW PSP w Pionkach. Gościliśmy w sali widowiskowej Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach i w Ośrodku Szkolenia PSP. Gości i uczestników Eliminacji  powitał Prezes ZOW ZOSP RP Antoni Jan Tarczyński i Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Kurek. Obecna była Pani Jolanta Sarnecka Buczek   Wiceburmistrz Pionek.

Młodzież odpowiadała na 30 pytań testowych o zróżnicowanym poziomie trudności. W tym czasie opiekunowie spotkali się z Prezesem Antonim Janem Tarczyńskim i Wiceprezesem Zbigniewem Gołąbkiem – przewodniczącym komitetu Organizacyjnego EW OTWP. Podczas gdy Jury sprawdzała testy, młodzież obserwowała pokazy ratownictwa przygotowane przez strażaków z Ośrodka Szkolenia PSP i JRG w Pionkach.

Nagrody za pierwsze miejsca ufundował Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP,  za miejsca  drugie Prezes ZOW ZOSP RP woj. mazowieckiego i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu,  za miejsca  trzecie Burmistrz Miasta Pionki. Nagrodami był  sprzęt elektroniczny i sportowy.

Marszałek Województwa Mazowieckiego ufundował puchary dla zdobywców pierwszych miejsc i upominki dla wszystkich uczestników Turnieju. Puchary za miejsca drugie i trzecie ufundował Prezes ZOW ZOSP RP. Upominki dla wszystkich uczestników ufundowali również:  WFOŚiGW w Warszawie, Starosta Powiatu Radomskiego, KW PSP w Warszawie.

Finał Centralny OTWP odbędzie się w  dniach  2- 4 czerwca w Wieliczce.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy współorganizatorom i sponsorom za okazaną pomoc.

Nazwiska laureatów i punktację w zakładce "OTWP". 

NIE DLA CZADU

Mazowsze dla SYRII

Nasze Bezpieczeństwo

You are here: Aktualności Eliminacje Wojewódzkie OTWP 2017