SITE SLOGAN

 • Full Screen
 • Wide Screen
 • Narrow Screen
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

OTWP 2017

Email Drukuj PDF

Eliminacje Wojewódzkie OTWP

W dniu 29 kwietnia 2017 r. w  Pionkach (powiat radomski) odbyły się Eliminacje Wojewódzkie XL edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom”.W Eliminacjach wzięło udział 99 uczestników z 37 powiatów województwa mazowieckiego. Współorganizatorem Eliminacji Wojewódzkich byli: Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie i Ośrodek Szkolenia KW PSP w Pionkach. Gościliśmy w sali widowiskowej Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach i w Ośrodku Szkolenia PSP. Gości i uczestników Eliminacji  powitał Prezes ZOW ZOSP RP Antoni Jan Tarczyński i Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Kurek. Obecna była Pani Jolanta Sarnecka Buczek  Wiceburmistrz Pionek.

 Młodzież odpowiadała na 30 pytań testowych o zróżnicowanym poziomie trudności. W tym czasie opiekunowie spotkali się z Prezesem Antonim Janem Tarczyńskim i Wiceprezesem Zbigniewem Gołąbkiem – przewodniczącym komitetu Organizacyjnego EW OTWP. Podczas gdy Jury sprawdzała testy, młodzież obserwowała pokazy ratownictwa przygotowane przez strażaków z Ośrodka Szkolenia PSP i JRG w Pionkach.

W Jury EW OTWP zasiadali:

mł. bryg. Paweł Fliszkiewicz – przewodniczący, kpt. Krzysztof Derlatka – z-ca przewodniczącego, kpt. Radosław Kozicki – sekretarz  i członkowie : st. bryg. Andrzej Lisiecki, dh Andrzej Wasilewski, kpt. Roman Kęska, mł. bryg. Tomasz Kupis, st. sekc. Edgar Zielonka, kpt. Robert Banaszek, kpt. Dominik Chodowicz, st. asp. Andrzej Pietrzyk, kpt. Łukasz Zieliński, mł. bryg. Krzysztof Jurczak.

Do  finału ustnego, po dogrywce, zakwalifikowało się po trzech uczestników z każdej grupy wiekowej. Odpowiadali na dziewięć pytań. Kolejność miejsc w finale ukształtowała się następująco:

Grupa szkół podstawowych

 • 1m.     Teofil Łaszewski z powiatu pruszkowskiego (20 pkt.)
 • 2m.     Karolina Łysiak z powiatu  garwolińskiego (16 pkt.)
 • 3m.     Jakub Pągowski z powiatu  makowskiego (15 pkt.)

Grupa szkół gimnazjalnych

 • 1m.     Julia Brzuska z powiatu ostrowskiego (16 pkt. - punktacja z części pisemnej 25 pkt.)
 • 2m.     Kacper Byzdra z powiatu zwoleńskiego (16 pkt. - punktacja z części pisemnej 24 pkt.)
 • 3m.     Mikołaj Matuszewski z powiatu  płockiego (14 pkt)

Grupa szkół ponadgimnazjalnych

 • 1m.    Kamil Rosa z powiatu pruszkowskiego (20 pkt.)
 • 2m.    Kamil Dębski z powiatu  żyrardowskiego (13 pkt.)
 • 3m.    Filip Witeczek z powiatu płockiego (8 pkt.)

 

Nagrody za pierwsze miejsca ufundował Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP,  za miejsca  drugie Prezes ZOW ZOSP RP woj. mazowieckiego i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu,  za miejsca  trzecie Burmistrz Miasta Pionki. Nagrodami był  sprzęt elektroniczny i sportowy.

Marszałek Województwa Mazowieckiego ufundował puchary dla zdobywców pierwszych miejsc i upominki dla wszystkich uczestników Turnieju. Puchary za miejsca drugie i trzecie ufundował Prezes ZOW ZOSP RP. Upominki dla wszystkich uczestników ufundowali również:  WFOŚiGW w Warszawie, Starosta Powiatu Radomskiego, KW PSP w Warszawie.

Finał Centralny OTWP odbędzie się w  dniach  2- 4 czerwca w Wieliczce.

 

Gratulujemy laureatom i dziękujemy współorganizatorom i sponsorom za okazaną pomoc.


Eliminacje Wojewódzkie OTWP  „Młodzież Zapobiega Pożarom”

odbędą się w dniu 29 kwietnia br. w

Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia PSP w Pionkach ul. Zakładowa 9

www.ospionki.pl

Zapraszamy zdobywców pierwszych miejsc w trzech grupach wiekowych wraz z opiekunem i kierowcą.

Przyjazd uczestników do godz. 9.40. Wszystkich uczestników prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości (legitymacji szkolnej).

Prosimy o przesyłanie do Biura ZOW ZOSP RP w Warszawie (ul. Chłodna 3) kart uczestników oraz Protokołów i Informacji z Przebiegu Eliminacji Powiatowych OTWP.

otwp

ew otwp

NIE DLA CZADU

STRAŻAK

Nasze Bezpieczeństwo

You are here: Start