SITE SLOGAN

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Email Drukuj PDF

Szanowne Druhny i Druhowie

W 2018 roku Konkurs "Strażak Roku" będzie miał swoją kontynuację.

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń opisujących niezwykłe działania strażaków ochotników, którzy wyróżnili się odwagą, ofiarnością i poświęceniem, a swoją postawą wzbudzają społeczny szacunek.

Regulamin i wniosekStrażak Miesiąca Sierpnia 2018 r.

Tytuł Strażaka Miesiąca Sierpnia 2018 r. Jury konkursu „Strażak Roku” nadało Druhowi Arkadiuszowi Piechocińskiemu z OSP w Krasnem (gmina Krasne, powiat przasnyski), za przeprowadzenie akcji reanimacyjnej ratującej życie nieprzytomnemu mężczyźnie. Reanimacja trwała ok. 30 minut, czynności życiowe zostały przywrócone.

Dzięki szybkiemu podjęciu działań przez Druha Arkadiusza udało się uratować ludzkie życie.

Nagrodę Strażakowi Sierpnia wręczył Marszałek Adam Struzik podczas uroczystości w dniu 26 września. Związek OSP RP reprezentował Dh Bogdan Rzepczyński członek Prezydium ZOW ZOSP RP i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, który przekazał wyróżnionemu strażakowi kurtkę ufundowaną przez Wytwórnię Umundurowania Strażackiego w Brzezinach.

Druh Arkadiusz Piechociński jest członkiem OSP w Krasnem od 18 lat, ukończył m.in. szkolenie kwalifikowanej pierwszej pomocy zdobywając umiejętności ratownika.


STRAŻAK MIESIĄCA MAJA 2018

W dniu 26 lipca br., w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie, odbyła się uroczystość z okazji przyznania tytułu Strażaka Miesiąca Maja.

Strażakiem Maja został Druh Andrzej Matczak z OSP w Młocku (gmina Ojrzeń, powiat ciechanowski). W dniu 4 maja br. Druh Andrzej udzielił pierwszej pomocy dwóm ofiarom wypadku samochodowego. Pojazdem, który uderzył w przebiegającego szosę łosia, a następnie wjechał do rowu i uderzył w drzewo, podróżowały dwie osoby.

Obydwie doznały obrażeń.

Z ochotniczym pożarnictwem Druh jest związany od 40 lat, obecnie pełni funkcję skarbnika.

W spotkaniu uczestniczył Pan Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Dh Zbigniew Gołąbek Wiceprezes Zarządu OW ZOSP RP woj. mazowieckiego, druhowie z OSP w Młocku, dowódca JRG w Ciechanowie, przedstawicielka sponsora konkursu – Wytwórni Umundurowania Strażackiego w Brzezinach.Strażak Miesiąca Kwietnia 2018 r.


W dniu 13 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie odbyła się uroczystość nadania tytułu Strażaka Miesiąca Kwietnia 2018 r. Województwa Mazowieckiego Druhowi Mariuszowi Zagożdżonowi z OSP w Radomiu.

Zdarzenie, w którym wziął udział Druh Mariusz miało miejsce w nocy z 25 na 26 kwietnia. Przejeżdżając ul. Witkacego w Radomiu zauważył ogień wydobywający się z komina jednorodzinnego domu. Natychmiast zawiadomił straż pożarną i usiłował obudzić mieszkańców domu. Gdy jednak nikt nie otwierał drzwi zdecydował się wejść przez okno. Wyprowadził z zadymionych pomieszczeń rodzinę z dziećmi i udzielał im wsparcia do przyjazdu służb ratowniczych.

Na uroczystości byli obecni: Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, Rafał Rajkowski Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Zbigniew Gołąbek Wiceprezes ZOW ZOSP RP, st.bryg. Sławomir Podsiadły - p.o. Komendanta Miejskiego PSP w Radomiu, bryg. Dariusz Niewczas - Naczelnik OSP w Radomiu a także rodzina Druha Mariusza.

W miesiącu kwietniu Jury konkursu „Strażak Roku Województwa Mazowieckiego” przyznało wyróżnienia Druhowi Damianowi Nicał z OSP w Rościszewie.


STRAŻAK ROKU 2017


STRAŻAK ROKU 2016STRAŻAK ROKU 2015STRAŻAK ROKU 2014


NIE DLA CZADU

Mazowsze dla SYRII

Nasze Bezpieczeństwo

You are here: STRAŻAK ROKU