SITE SLOGAN

 • Full Screen
 • Wide Screen
 • Narrow Screen
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Konkurs kronik

Email Drukuj PDF

Uroczyste podsumowanie IX Wojewódzkiego Konkursu Kronik odbyło się w dniu 30 sierpnia 2019 r. w Opinogórze Górnej, gdzie korzystaliśmy z gościnności  dyrekcji Muzeum Romantyzmu oraz samorządu Gminy Opinogóra Górna.

Na IX Wojewódzki Konkurs Kronik OSP Województwa Mazowieckiego zgłoszono 22 kroniki. Oceny kronik dokonało Jury powołane przez Prezesa ZOW ZOSP RP w składzie: 
- Przewodniczący Jury Rafał Dmowski
- Sekretarz Jerzy Olejnik
- Członek Andrzej Szczych
Jury wyróżniło pięć kronik:
 • kronikę OSP w Nowym Duninowie (powiat płocki) prowadzoną przez kronikarza dh. Sławomira Waćkowskiego
 • kronikę OSP w Cerekwi (powiat radomski) prowadzoną przez kronikarza dh. Elżbietę Malecińską
 • kronikę OSP w Okuniewie (powiat miński) prowadzoną przez kronikarza dh. Krzysztofa Mościckiego
 • kronikę OSP w Sulejówku (powiat miński) prowadzoną przez kronikarza dh. Agnieszkę Tracz
 • Złotą Księgę Sali Tradycji i Historii OSP w Siennicy (powiat miński) prowadzoną przez kronikarza dh. Leszka Dąbrowskiego

Uczestników konkursu i gości powitał Prezes ZOW ZOSP RP Antoni Jan Tarczyński, Wójt Gminy Opinogóra Górna Piotr Czyżyk orz Dyrektor Muzeum Romantyzmu Roman Kochanowicz. Podczas uroczystości autorzy wyróżnionych kronik otrzymali nagrody ufundowane przez Prezesa ZOW ZOSP RP. Wszyscy kronikarze otrzymali upominki ufundowane przez Wójta Gminy i Radę Powiatu Ciechanowskiego. Po zakończeniu części oficjalnej kronikarze i goście wysluchali koncertu orkiestry gminnej "Trzy pokolenia" oraz zwiedzili Muzeum Romantyzmu.

Wszystkim osobom i instytucjom wspólopracującym przy organizacji i przeprowadzeniu IX Wojewódzkiego Konkursu Kronik serdecznie dziękujemy. 


Druhny i Druhowie Kronikarze Ochotniczych Straży Pożarnych województwa mazowieckiego

Zapraszamy do udziału w Wojewódzkiej Edycji XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Kronik, Konkursu na Pamiętniki, Wspomnienia, Opracowania i Relacje „Z dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych”

 

Ochotnicze Straże Pożarne, które chcą wziąć udział w konkursie muszą dostarczyć swoje kroniki, wraz z „kartą zgłoszenia kroniki,” w terminie do 9 sierpnia 2019 r. do Biura Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP ul. Chłodna 3,   00-891 Warszawa.

Prosimy o dostarczenie wyłącznie dwóch tomów kroniki : tomu pierwszego, lub najbardziej interesującego w ocenie zgłaszających , oraz koniecznie ostatniego tomu kroniki.

Oceny kronik na etapie wojewódzkim dokona Jury, powołane przez Prezesa ZOW ZOSP RP . Najwyżej ocenione kroniki wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie Kronik w Olsztynie w dniach 20 -22 września br.

Jednocześnie przypominamy, że według regulaminu, kronika może brać udział w konkursie ogólnopolskim co dwa lata.

Wszystkich kronikarzy, którzy zgłoszą kroniki do etapu wojewódzkiego konkursu zapraszamy na uroczyste Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Kronik, które odbędzie się 30 sierpnia br. w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze ( pow. ciechanowski) przy ul. Z. Krasińskiego 9. Rozpoczęcie o godz. 11,00.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu finałowym w Opinogórze należy dokonać przesyłając kartę zgłoszenia do Biura Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. mazowieckiego ul. Chłodna 3,   00-891 Warszawa lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Zapraszamy do udziału w podsumowaniu etapu wojewódzkiego również kandydatów na kronikarzy, zainteresowanych zapoznaniem się z dorobkiem doświadczonych kronikarzy oraz ich warsztatem kronikarskim.

Zgłoszenia należy dokonać w terminie do 9 sierpnia 2019r.

Karta zgłoszenia kroniki

Zgłoszenie udziału w spotkaniu

Założenia Wojewódzkiego Konkursu Kronik

 

  NIE DLA CZADU

  STRAŻAK

  Nasze Bezpieczeństwo

  You are here: Konkurs kronik